Piqua High School Honor Roll

PIQUA — The following is the third quarter Honor Roll at Piqua High School:

• Freshman

Honor Roll: Brycen Angle, Taylor Arnett, Kendall Baugh, Michael Bixler, Abigail Blackshire, Olivia Browning, Dana Bubp, Rylee Burress, Aaren Burroughs, Skylar Carey, Aubree Carroll, Evan Clark, Grace Coppess, Julia Curl, Hailey Curtner, Kade Dankworth, Tatiana Foos, Olivia Friend, Natalie Garcia, Ashlyn Gearhardt, William Gillespie, Braden Holtvogt, Elizabeth Hubbard, Tyara Johnson, Dylan Johnston, Aidan Keener, Adelaide Leasure, Westin Marrs, Mercy Monsivais, Zachary Murphy, Gracelynn Neil, Elaina Oakes, Hannah Palmer, Hannah Peterson, Ty Pettus, Adelynn Rich, Chance Rupert, Katie Shaw, Gabriel Sloan, Jenna Snyder, Donavan Taylor, Brenna Thompson, Samari Tucker, Caden Walters, Kenneth Ward, Lucy Weiss

Honorable Mention: Ava Andress, Jerry Anthony, Aiden Applegate, Caden Ball, Noah Bishop, Mydalis Bixler, Timothy Brant, Noah Burgh, Katherine Confroy, Mackenzie Evans, Owen Fast, Josslyn Freistuhler, Mikayla Gambill, Alexander Holt, Gavin Hull, Jacob Jensvold, Ava Jones, Bryanna Joyal, Paige Kinney, Emily Kiser, Kayla LaBree, Landon Lawson, Hilary Lenninger, Lana Merzke, Avaree Miller, Payten Neth, Haleigh Nicholl, Glen Nickles, Agnieszka Polakowski, Kennedy Shaffer, Haley Snelling, Kameron Sourmail, Hunter Steinke, Miranda Sweetman, Julia Thompson, Kaden Walling, Mattox Ward, Elijah Young

Commended: Kassidy Bartlett, Audrey Bean-Palivec, Andrew Bernard, Dalton Bowman, Mackenzie Bridges, Malachi Carnahan, Henry Crowe, Spencer Ford, Samarah Frazier, Quincy Gansheimer, Marcus Hall, Bethany Howard, Benjamin Huelskamp, Landyn Jackson, Lillian Johns, McKayla Laub, Isaiah Martin, Kamryn Mikolajewski, Drake Owen, Kimber Patten, Maggy Poling, Hunter Sarson, Allyson Smith, Kate Strevell, Berklee Webster, Kaylee Wilson, Johnathan Wright

• Sophomores

Honor Roll: Mickey Anderson, Simon Baker, Brooklynn Black, Madison Brake, Garrett Brown, Allie Cathcart, Jack Chappie, Catherine Copsey, Brody Curtner, Kaylee Eleyet, Devin Finley, Marin Funderburg, Diana Gertner-Agudelo, Bailey Haworth, Allison Hicks, Tahneal Johnson, Emma Kidder, Braden Kohler, Jackson Lambert Gracie LaPointe, Brooklyn Larck, Trenton Laughman, Alexis Lenninger, Wyatt Marrs, Zander Mason, Matthew Meiring, Layla Mitchell, Gavin Nelson, Bryce Philipps, Emma Pierron, Alexandria Preston, Emma Preston, Richard Price, Jacob Schweitzer, Dominic Smith, Asha Suleiman, Averi Wiley, Aiden Williams, Nataya Yaqub

Honorable Mention: Landon Adams, Jacob Beasley, Nikolai Bollinger, Triston Butt, Julia Coppess, Khloi Courtney, Kellie Cromer, Tommy Grise, Alyssa Hollopeter, Dylan Jenkins, Chase Joyal, Tate Kuhlman, Sierra Leonard, Ericka Ludwig, Romen Medley, Jasmine Oswald, Samantha Reese, Braylin Shaner, Teegan Shoe, Abigail Smay, Sherry Sprowl, Haylee Stahler, Logan Thompson, Kaylee Tillman, Cason Worley

Commended: Anthony Bergman, Laila Borger, Stephen Edwards, Damya Evans, Kalei Evans, Jacob Felts, Gage Gambill, Joshua Heath, Jackson Hemmert, Sabastian Karabinis, Abigail Luttrell, Nickolas Ortiz, James Saunders, Rita Schroer, Hunter Shoffner, Logan Spradlin, Brayden Taylor, Helen Vlahos, Kyen Warner, Ava Wehtje

• Juniors

Honor Roll: Olivia Anthony, Shelby Barnes, Trista Boeke, Libby Bradney, Mahala Bragg, Alyssa Brock, Ryan Brown, Nathan Buecker, Coltin Byron, Breeze Cary, Rachel Cavender, Jacob Chen, Carly Coleman, Savannah Cox, Kylee Cremeens, Gabriel Dancer, Onolt Davaasuren, Kaydence Dorsten, Chasyn Dreer, Kelsey Earick, Alexis Flora, Torrence Foster, Ayva Fuentes, Pearl Golden, Elaini Grove, Lilia Haning Alexandria Helmandollar, Zachary Henne, Reagan Howard, Michael Kiser, Zoe Leasure, Ivy Lee, Kyzer McDade, Carsyn Meckstroth, Mason Moreland, Isabella Murray, Brady Ouhl, Diya Patel, Nadia Pleiman, Zane Pratt, William Ratliff, McKenna Reindel, Bryson Roberts, Philip Rossman, Morgan Schlosser, Samuel Schmiesing, Kirsten Shaneyfelt, Brayden Soliday, Xavier Strunk, Fate Studebaker, Gabriel Swallow, Haily Tyson, Hayley Vincent, Cadence Wall, Matthew Weiser, Ethyn Wright

Honorable Mention: Marissa Bragg, Katelyn Brown, Lienne Casey, Nikeli DeMarcus, Elijah Frazier, Lucas Huelskamp, Landon Lawson, Alexis Leathem, Trenton Rudd, Braylon Shawler, Kadin Skinner, Jacob Voskuhl

Commended: Jordan Adkins, Janen Allen, Colten Beougher, Pierce Bird, Allie Chambers, Madison Cota, Anson Cox, Dimitri Duzinskas, Gabrielle England, Audrey Evans, Haley Finfrock, Joslynn Godfrey, Anna Monroe, Peyton Offenbacher, Traven Owen, Brielle Penley, Kadin Powers, Faith Price, Kirk Robbins, Jarin Sowers, Bethany Stringer, Olivia Stumpff, Jackson Trombley, Logan Tucker, Nakkia Williams

• Seniors

Honor Roll: Miiah Albert, Lillian Alexander, Andrew Anderson, David Anderson, Noah Baker, Cael Barr, Xander Basil, Madison Bolin, Olivia Borsari, Nolan Campbell, Stacey Campbell, Quincy Carter, Elise Cox, Brianna Coy, Asia Creath, Joshua Crusey, Jackson Elliott, Jesse Furman, Landon Hare, Blake Harvey, Sydnee Hawk, Nicholas Heath, Evan Heidenreich, Elizabeth Herndon, Logan Highley, Paul Hinds, Pin-Jun Huang, Lotus Isaacs, Isabelle King, Gabrielle Kinney, Lillian Kirk, Kacie Lawson, Gabrielle Lillicrap, Caleb Lyons, Ashlee McPherson, Jasiah Medley, Aidan Meyer, Ashley Murphy, Amanda Napier, Camilla Nicholas, Katelyn Noland, Brayden Offenbacher, Mason Osborne, Grace Pleasant, Hannah Pleasant, Caroline Polakowski, Lila Potiron, Isabella Reyes, Zachary Sale, Alexandra Schmidt, Cassandra Schrubb,Jason Shaffer, Kelsey Shepard, Reagan Sloan, Dillon Thiebeau, Reagan Toopes, Devin Towe, Jacob Ward, Rylee Weaver, Emma Wellman, Andrew Wiles, Keili Wines, Allei Wines, Quintyn Yaqub

Honorable Mention: Tate Adams, Kaitlyn Bachman, Madison Bayless, Tayah Chambers, Kai Drees, Lourdes Edejer, Evan Hensler, Cierra McKinney, Alexandra Nicholas, Kyle Nickel, Makayla Pitman, Nicholas Sheppard, Briana Sims, Ethan Snyder, Desiree Warner, Destiny Warner, Ethan Waters

Commended: Alyssa Arthur, Conner Brown, Lukas Comolli, Gabriella Cromes, Kiaya DeBrosse, Marina Engley-Gutierrez, Emma Francis, Tanner Kemp, Jacey Kessler, Kendall Mikolajewski, Gabriel Millet, Alexis Perkins, Levi Smith, Payton Smith, Isaac Waters